Aktualizacja Joomli do najnowszej wersji

Jeśli potrzebujesz zaktualizować swoja witrynę do najnowszej wersji to zapraszamy do kontaktu. Od początku istnienia systemu Joomla to jest od 2005 roku zajmujemy się tym systemem, jego wdrażaniem i modyfikacjami i aktualizacją.
 
Dlaczego warto zaktualizować system Joomla do najnowszej wersji ??
Najważniejsze to bezpieczeństw, strona internetowa która nie jest aktualna nie zapewnia bezpieczeństwa danych które są tam zawarte. W internecie istnieją specjalne skrypty/wirusy które wyszukują takie strony i infekują je. I nieważne jak dobry serwer mamy wykupiony, nie zaktualizowana strona to strona „dziurawa”.
 
Jak sprawdzić jaką mam wersje systemu Joomla ??
Najłatwiej wykonać to logując się do panelu administracyjnego i w stopce będzie umieszczona informacja o wersji. W bardzo starych wersjach numer znajduje się w prawym górnym rogu. Nie znalazłeś ?? skontaktuj się z nami i to sprawdzimy.

Wirus na stronie internetowej z systemem Joomla

Coraz częściej strony internetowe padają ofiarą hakerów i są atakowany przez wirusy. I nie pomoże tu zmiana systemu zarządzania treścią czy inne magiczne porady osób zajmujących się tym zagadnieniem. Nie inaczej jest z systemem Joomla. Brak aktualizacji do nowych wersji oraz słabo zabezpieczone serwery to jedne z podstawowych powodów pomyślnego ataku na stronę internetową. W 99% są to ataki gdzie strona jest atakowana w sposób losowy. Ten 1 % to ataki spersonalizowane na naszą stronę, ale na to trzeba sobie naprawdę „zasłużyć”. To jak grypa, ktoś kichnie w naszej okolicy i mamy przeziębienie. Tak samo jest z stronami, robot buszuje po internecie i wyszukuje niezabezpieczone strony albo my wchodzimy na zainfekowaną i zarażamy w ten sposób naszą.

Zapraszamy do jak najszybszego kontaktu, im szybciej wirus zostanie usunięty z systemu Joomla tym mniejsze spustoszenie zrobi na stronie. 

Informacja o plikach cooki na strone

Świetny darmowy plugin pokazujący informacje o plikach cooki dla Joomli 1.5.x, 2.5.x oraz 3.x.


Dlaczego musze umieszczać informacje o plikach cooki??

Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej nr 2009/136/WE użytkownik odwiedzający witryne musi otrzymywać wyraźną informacje o celu stosowania plików cooki.

Kiedy przepisy weszły w życie??

22.03.2013

Kary za nie stosowanie się do dyrektywy??

Kara może wynosić do 3% przychodu jaki firma osiągneła w ubiegłym roku kalendarowym.